Vandens gręžinys - tai gėlo ir tyro vandens šaltinis. Mes dažnai geriame vandenį, nežinodami ar jis yra tikrai švarus ir tinkamas vartoti. Įsirengę vandens gręžinį ne tik sutaupysite, bet ir apsaugosite savo ir savo šeimos sveikatą, nes būtent švarus vanduo yra pagrindinis gyvybės ir harmonijos šaltinis. Gręžinio įrengimas jums užtikrins kokybišką geriamąjį vandenį.

Nuosavas vandens gręžinys,nesant centralizuotai vandentiekio sistemai, jo savininkui suteikia galimybę vartoti aukštos kokybės geriamąjį vandenį ir likti nepriklausomam nuo centralizuoto vandentiekio.

Vandens gręžiniai - privalumai įsirengiant:

  • Vandens kiekis jame neribojamas;
  • galima naudoti didelį vandens kiekį, norint įsirengti baseiną, sukūrinę vonią/ias, fontaną ir pan;
  • nepatenka paviršiaus, lietaus, nuotekų vandenys;
  • vandens gręžiniai gali būti eksploatuojami virš 50-ies metų.

Trūkumai:

  • Artezinio vandens gręžinio vandenyje gali būti viršyta leistina mineralinių druskų ir geležies norma, tačiau tai išspręndžiama sumuotuojant vandens filtrus;
  • Didesnė įrengimo kaina.

Privalumų giluminis vandens gręžinys turi kur kas daugiau nei trūkumų. 

 

Prieš įsirengiant gręžinį, reikia pateikti šiuos dokumentus:

  • Sklypo planą
  • Žemės nuosavybės dokumentus
  • Topografinę nuotrauką (iki 1 metų senumo)
  • Projektavimo sąlygų sąvadas.

 

Gręžimo darba vykdomi taip vadinamu šlapiu (rotoriniu gręžimu), kai gręžimo įrankis yra gręžimo vamzdžiai. Išgręžus gręžskylę nuleidžiami vamzdžiai. Gręžinių kolonoms ir filtrams naudojami PVC (polivinilchlorido) D125, D140 vamzdžiai. Visa gręžinio kolona apipilama plautu frakcijonuotu žvyru. Atliekamas gręžinio atpumpavimas. Išpumpuojamas visas gręžimo metu naudotas polimerinis skiedinys, kol vandenyje nelieka kietų dalelių priemaišų.

Nustatomas vandens statinis ir dinaminis lygis. Nustatomas gręžinio debitas Q-m³/h.

Gręžinys paruošiamas eksplotacijai, hermetiškai uždaromas.

 

 

Norint eksploatuoti požeminį vandenį, reikia įrengti vandens tiekimo sistemą, susidedančią iš vandens gręžinio, siurblinės, vandens gręžinio galvutės, vandens kėlimo įrangos (siurblio, vandens pakėlimo vamzdžių, elektros kabelio ir kt.), vandentiekio tinklų, slėgio palaikymo įrangos, valdymo ir apsaugos aparatūros.

Teisingas siurblio parinkimas apsprendžia vandens tiekimo sistemos darbo efektyvumą. Siurblių kainos skiriasi, todėl jums reikamas siurblys turi būti parinktas pagal jūsų namo numatomą vandens sunaudojimą: reikalingą vandens kiekį ir reikalingą spaudimą. 

 

Parašykite mums

*Būtina užpildyti